Menu
عکس های غمگین پروفایل

ظهور نسل جدید شرکت‌های تولیدکننده خودرو – جم موبایل

قیمت روز و خرید گوشی

به گزارش «اخبار خودرو»، با توجه به رخدادهای یک‌سال گذشته در بخش خودرو و به‌خصوص خودروهای وارداتی، بسیاری از شرکت‌های وارد‌کننده خودرو عملا تعطیل شده یا فعالیت خود را به حداقل رسانده‌اند و تنها تعداد بسیار اندکی از وارد‌کنندگان خودرو هنوز دست‌و‌پا شکسته به حیات خود ادامه می‌دهند. اما در همین اوضاع و شرایط، نسل جدیدی از شرکت‌های خودرویی در حال ظهور هستند؛ شرکت‌هایی که در زمینه واردات و سپس تولید خودروهای چینی تاسیس شده‌اند و تا دیروز وجود نداشته یا فعالیت حداقلی داشته‌اند، یا اینکه در حوزه لیزینگ و خودروهای تجاری‌ فعال بوده‌اند.

از‌جمله این شرکت‌ها‌ می‌توان به عظیم‌خودرو، سیف‌خودرو، آمیکو، ریگان‌خودرو و یاران‌خودرو اروند اشاره کرد. این شرکت‌ها، برندهای چینی فوتون‌، هنگ‌تن (‌عظیم‌خودرو‌)‌، بیسو (‌سیف‌خودرو‌) آسنا (‌آمیکو‌)‌، کوپای (‌ریگان خودرو‌) و دامای (‌یاران خودرو اروند‌) را به بازار خودرو کشور عرضه کرده‌اند و در آینده هر یک سهمی از بازار خودروهای ٢٠٠ تا۴٠٠‌میلیون‌تومانی بازار ایران خواهند داشت؛ بخشی که یک‌سال پیش‌ و قبل از تغییرات نرخ ارز‌، در اختیار برندهای هیوندای‌، کیا‌، تویوتا‌، میتسوبیشی‌، رنو و نیسان بود‌. 

چینی ها جایگزین وارداتی‌ها 

 با ادامه روند فعلی اوضاع اقتصادی و سیاسی به نظر می‌رسد طی یک‌سال آینده، در صورت آزاد‌نشدن واردات خودرو، برندهای چینی به‌طور کامل جایگزین خودروهای وارداتی در بازار ایران شوند.  البته تعداد بالای خودروهای صفر‌کیلومتر در بازار و همچنین خودروهای باقی‌مانده در گمرک می‌تواند تا یک‌سال آینده نیاز بازار به خودروهای وارداتی را تامین کند، اما بعد از این تاریخ، چینی‌ها کل سهم بازار خودروهای وارداتی را به خود اختصاص خواهند داد.

گوشی هوشمند و خرید گوشی جم موبایل و ساعت هوشمند و لوازم جانبی گوشی و بازی های اندرویدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *